Výstavy

Výstavy

Aktuální výstavy

RYCHLOST A TRADICE. Výstava o motocyklech v Muzeu Vysočiny Pelhřimov, p. o.

24. 5. 2024 – 31. 12. 2025, výstavní síň zámku pánů z Říčan

Výstava „Rychlost a tradice“ představí rozmanitost rolí, významů a vlivů, kterými motocykly ovlivnily společnost. Byly nejen prostředkem dopravy, ale také symbolem svobody a nezávislosti. Byly spojeny s dobrodružstvím, cestovními zážitky a sportovními úspěchy.

Na výstavě jsou k vidění přes dvě desítky strojů československé výroby a několik desítek dalších exponátů souvisejících s československými motocykly, jako jsou přilby, oblečení, plakety či poháry. Návštěvníci se seznámí jak s běžnými stroji, tak s unikáty, které se často v muzeích tohoto typu neobjevují. Vystavené motocykly a ostatní předměty pochází ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov, p. o., Národního technického muzea a od soukromých sběratelů.

Výstava má částečně nahradit expozici jednostopých vozidel na hradě Kámen, který je v současnosti z důvodu generální rekonstrukce uzavřen. Během výstavy bude také probíhat interaktivní program pro děti „Hradem i muzeem po jedné stopě“. Tento program mohou absolvovat děti v doprovodu rodičů i větší skupiny.

Na výstavě „Rychlost a tradice“ spolupracovalo Národní technické muzeum a podpořilo ji Ministerstvo kultury ČR.

Kontaktní osoba: Mgr. Monika Kotenová, m.kotenova@muzeumpe.cz