Taneční workshop "Baroko"

Sobota 20. dubna 2024 od 11:00 do 15:00 (celodenní workshop, cca 30 min pauza na oběd); věk: 10–18 let; lektorka: Mgr. Anna Synková

Pohyb starý jako lidstvo samo. Původně se tančilo při obřadech či rituálech, postupně se z tance stalo umění. Nejprve se tančilo skupinově, párový tanec se objevil až v 16. století.
Na workshopu se naučíte základní kroky barokních tanců. Dozvíte se o etiketě a módě dané doby. Na závěr proběhne společný tanec všech účastníků s lektory. Na workshop přijďte dobře naladěni a pohodlně oblečeni, podpatky pro slečny nejsou podmínkou.

O lektorce: Mgr. Anna Synková vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor Historie se specializací na české středověké dějiny. Tanci se věnuje již několik let. Od roku 2002 působí v tanečním souboru Lucretia, pro který rekonstruuje choreografie historických tanců.

Workshop je ZDARMA, ale je NUTNÉ SE OBJEDNAT! Kapacita je omezená.

Kontaktní osoba: Mgr. Gabriela Bláhová, g.blahova@muzeumpe.cz

Taneční workshop je součástí projektu „Smím prosit?“, který je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.

  • Taneční workshop "Baroko"